Главная Украина Компанії РГК готові газифікувати когенераційні установки, що будуються в Україні
Украина - 01.02.2023

Компанії РГК готові газифікувати когенераційні установки, що будуються в Україні

Газорозподільні компанії (ГРК), що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), готові газифікувати газові когенераційні установки, що будуються в Україні, і надійно постачати їм природний газ.

"Вони (оператори ГРС під брендом РГК – ІФ-У) мають технічну експертизу та мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРС", – повідомляється у пресрелізі РГК у вівторок.

Першу когенераційну установку в Україні у вигляді газопоршневої електростанції потужністю 1 МВт було запущено у вівторок в Ірпені Київської області.

Як зазначили у РГК, у березні схожу електростанцію запускатимуть у Чернігові, потім у Сумській та Полтавській областях. Передбачається, що загалом в Україні буде встановлено близько 100 таких установок.

Таку цифру раніше озвучив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Герус, повідомивши при цьому, що когенераційні установки дозволять заживити найкритичніші об'єкти, такі як школи, лікарні, дитячі садки.

Як йдеться у пресрелізі, АТ "Київоблгаз" збудував для газопоршневої станції в Ірпені газопровід середнього тиску.

За інформацією РГК, для якнайшвидшого підключення когенераційної установки до газопроводу були використані нові технології, впроваджені компанією, зокрема програмні продукти RGC GIS та Simone.

"Щоб забезпечити установку газом, ми проклали до неї газопровід та здійснили гідравлічний розрахунок за допомогою чеського програмного комплексу Simone, що значно прискорило виконання робіт із проєктування та прокладання газових мереж", – повідомив в.о. голови правління "Київоблгазу" Руслан Писанко, слова якого наведено у пресрелізі.

"Когенераційну установко надав Ірпінському товариству благодійний фонд із Австрії. Це один із перших в Україні прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Вона менш уразлива під час ракетних атак, і її легше відновити у разі пошкодження", — резюмували в РГК. .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Україна виконала всі необхідні умови для отримання другого траншу перехідного фінансування…