Главная Украина Курс долара на «чорному» зріс на 0,8-1,35 грн
Украина - 18.05.2022

Курс долара на «чорному» зріс на 0,8-1,35 грн

Курс долара на "чорному ринку" в середу зріс на 0,8-1,35 грн, повідомили агенції "Інтерфакс-Україна" кілька учасників ринку.

За даними ресурсу "Мінфін", середній курс купівлі долара у четвер становить 35,4 грн/$1, середній курс продажу – 36,3 грн/$1, тоді як у вівторок курс склав 34,6 грн/$1 та 34,97 грн/ $1 відповідно.

За інформацією Finbalance, курс купівлі в обмінниках у середу виріс на 0,9 грн до 35,48 грн/$, а продажу – на 1,3 грн до 36,203 грн/$.

Як повідомлялося, Національний банк 24 лютого призупинив роботу валютного ринку України, крім продажу валюти, та зафіксував курс на рівні офіційного на той день – 29,2549 грн/$1, що призвело до появи "чорного" ринку, на якому в перші дні курс досягав 39-40 грн/$1. Пізніше регулятор дозволив продаж валюти у відділеннях, які перебувають під загрозою захоплення окупантами, за рішенням їхнього керівництва.

Наступний крок щодо лібералізації НБУ зробив з 15 квітня, коли надав банкам і небанківським фінустановам право продавати готівкову валюту на всій території країни за курсом не вищим за "офіційний плюс 10%", проте в межах обсягу придбаної валюти. В результаті багато банків задекларували можливість продажу валюти за максимально можливим курсом 32,17-32,18 грн/$1 і одночасно підняли курс купівлі ближче до курсу продажу. Втім, вільно офіційно купити готівкову валюту, за інформацією учасників ринку, дуже складно. Проте "чорний" ринок відреагував невеликим зміцненням гривні, в результаті чого курс долара на ньому був вищим приблизно на 2%. Зараз ця різниця збільшилася приблизно до 6%.

Обсяги продажу готівкової валюти на офіційному ринку в перший тиждень після його лібералізації зросли вдвічі — до $20,5 млн, однак все одно це на порядок менше довоєнних показників, коли за тиждень офіційна купівля та продаж готівкової валюти становили близько $400 млн.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Nike вирішив піти з російського ринку

Виробник спортивного одягу та взуття Nike Inc. йде з російського ринку, повідомляє Reuters…