Главная Украина НБУ вдвічі знизив ліміт на зняття готівкової валюти за кордоном – до 50 тис. грн
Украина - 20.05.2022

НБУ вдвічі знизив ліміт на зняття готівкової валюти за кордоном – до 50 тис. грн

Національний банк України (НБУ) вдвічі знизив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, — до 50 тис. грн зі 100 тис. грн напередодні, повідомила пресслужба регулятора в п'ятницю.

Відповідні зміни схвалено постановою правління НБУ №102 від 20 травня, яка розміщена на сайті центробанку та набуває чинності з 21 травня.

Згідно з повідомленням регулятора, зниження ліміту дасть змогу знизити ризики непродуктивного відтоку капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже – захистити міжнародні резерви України.

Водночас із валютних рахунків, відкритих в українських банках, громадяни й надалі зможуть знімати за кордоном готівку в межах щоденного ліміту 100 тис. грн, уточнив НБУ.

Крім того, зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість із них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Своєю постановою НБУ також заборонив банкам здійснювати операції, що порушують упроваджені центробанком обмеження або сприяють їх обходу.

Водночас банкам тимчасово заборонено переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ), надавати кредити юрособам у нацвалюті для погашення кредитів в інвалюті, а також змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юрособами (крім банків), з інвалюти на гривню.

Відповідні зміни також мають на меті обмежити можливості непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях, уточнив регулятор.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Nike вирішив піти з російського ринку

Виробник спортивного одягу та взуття Nike Inc. йде з російського ринку, повідомляє Reuters…