Главная Украина Шмигаль застерігає представників паливного бізнесу від зловживань на ринку
Украина - 17.05.2022

Шмигаль застерігає представників паливного бізнесу від зловживань на ринку

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль застерігає представників паливного бізнесу від зловживань на ринку.

"Денис Шмигаль підкреслив, що через знищення російським агресором нафтопереробної інфраструктури та нафтосховищ в Україні виник дефіцит пального. Влада в особі Кабінету Міністрів, усіх центральних органів виконавчої влади, митниці й прикордонної служби повністю сприяє й допомагає бізнесу, щоб подолати цю кризу на ринку пального. Зокрема, держава вже знизила ПДВ з 20% до 7% на бензин, дизельне пальне та скраплений газ і погодила нульову ставку акцизу на ці позиції", — йдеться у повідомленні пресслужби уряду за результатами онлайн-зустрічі прем'єра з представниками паливного бізнесу.

Шмигаль також повідомив, що мав переговори щодо лібералізації логістичних шляхів із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн.

"Євросоюз запровадив для України так звані коридори солідарності. Подібний інструмент працював під час пандемії всередині Європи, коли розвозили вакцини й медикаменти. Влада робить і готова робити все необхідне, щоб дати бізнесу можливість завозити пальне в країну. На пунктах пропуску автомобільному й залізничному транспорту із пальним надається абсолютний пріоритет. Ми також ведемо перемовини й щодо інших шляхів постачання, щоб розширити наші логістичні можливості", — додав прем'єр.

У Державній прикордонній службі також зазначили, що автомобільний транспорт із пальним проходить кордон з української сторони без черг.

Перший віцепрем'єр-міністр Юлія Свириденко повідомила, що кількість бензовозів, які щодня перетинають кордон, зросла майже на третину порівняно з початком травня.

"Представники паливного бізнесу зі свого боку відзначили високий рівень кооперації з урядом та наголосили на важливості спільної комунікації щодо ситуації, яка зараз відбувається на ринку", — йдеться у повідомленні.

Під час розмови з учасниками ринку глава уряду наголосив, що головне завдання – щоб люди мали пальне, а на ринку не було зловживань. На такі прояви, за його словами, держава реагуватиме відповідно до воєнного часу.

За підсумками зустрічі Шмигаль дав завдання Міністерству економіки спільно з Міністерством енергетики та профільною асоціацією напрацювати пропозиції щодо подолання кризи на ринку нафтопродуктів та усунення дефіциту пального.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Агроєврокомісар пропонує продовжити заборону на експорт зерна з України до 5 країн ЄС щонайменше до кінця жовтня

Комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський, усупереч пропозиціям України, пр…