Главная Украина Штаб при Кабміні відмовився від держрегулювання цін на пальне, очікує граничну ціну бензину 52 грн/л та ДП 58 грн/л
Украина - 18.05.2022

Штаб при Кабміні відмовився від держрегулювання цін на пальне, очікує граничну ціну бензину 52 грн/л та ДП 58 грн/л

Оперативний штаб при Кабінеті міністрів, очолюваний прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, ухвалив рішення відмовитися від державного регулювання цін на пальне, зберігши граничний кордон ціни на бензин у 52 грн/л, дизпаливо – 58 грн/л, повідомила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

"У нас була дискусія з операторами ринку сьогодні, і за підсумками сьогоднішнього засідання штабу виникла домовленість, що ми з боку держави призупинили цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли мати весь доступний ресурс на європейському або навіть не європейському ринку транспортувати в Україну", – сказала вона в ефірі "UA Разом" у вівторок увечері.

"При цьому ми, звичайно, очікуємо, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Щойно ми відчуємо, що оператори зловживають становищем, ми запроваджуватимемо щодо них санкції. Моніторитимемо ситуацію щодобово", — зазначила Свириденко.

За її словами, це рішення дозволить скоротити черги на АЗС за пальним і відновити баланс на ринку вже найближчими тижнями.

Як повідомлялося, уряд України на період дії карантину щодо Covid запровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива. Останні значення: бензин – не вище 6,5 грн/літр, дизельне пальне– не більше ніж 7 грн/літр.

З урахуванням їхньої та оприлюдненої Мінекономіки середньої вартості бензину в 33,36 грн/літр та дизпалива (ДП) – 35,31 грн/літр максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС зараз не повинна перевищувати 39,86 грн/л, на "звичайне" дизпальне – 42,31 грн/л.

Однак незважаючи на це ціла низка АЗС, що особливо не належать до великих брендів, виставляють на стелах ціни 55-60 грн/л і навіть вище. Крім того, до такого рівня доходять ціни і за продажу пального юридичним особам або за талонами навіть у великих мережах.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) та бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених виходячи з даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок та ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $80/тонна на логістику та $150/тонна за доплату до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE).

З середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%.

Оприлюднення міністерством середніх цін літра ДП та бензину відбувається тричі на місяць.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Nike вирішив піти з російського ринку

Виробник спортивного одягу та взуття Nike Inc. йде з російського ринку, повідомляє Reuters…