Главная Украина Відхід від держрегулювання цін на пальне допоможе наситити ринок найближчими тижнями – заступник глави ОП
Украина - 19.05.2022

Відхід від держрегулювання цін на пальне допоможе наситити ринок найближчими тижнями – заступник глави ОП

Рішення Кабінету Міністрів України відмовитись від регулювання цін на пальне приведе до стабілізації ринку вже найближчими тижнями, повідомив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас влада не очікує зростання цін у рази, оскільки оператори АЗС на нараді в Кабміні зобов'язалися утримувати ціни на бензин і дизпальне на рівні 50-60 грн/літр.

"Була нарада з усіма представниками автозаправних мереж у Кабміні. Вони зобов'язалися, можна так сказати, що вищою ціна не буде, тому що вони розуміють, що нині не час заробляти, а час наситити ринок і дати пальне людям", – наголосив Тимошенко.

За його словами, у разі продажу пального за вищими цінами буде відповідне реагування і з боку влади, і правоохоронних органів.

"Ми не можемо домовитися чи не домовитися, але вони пообіцяли, що ціна буде в таких межах. Інакше робитимемо висновки не лише ми, а й правоохоронні органи", – запевнив заступник глави ОП.

За його прогнозами, очікувати миттєвого результату від рішення уряду про відпуск цін не варто, але ситуація на паливному ринку найближчими тижнями стабілізується.

"Так, це питання не двох-трьох днів. Така ситуація склалася не лише через Кременчуцький НПЗ, а й, зокрема, тому що люди почали масово повертатися. Одне на інше наклалося, й виникла така криза. І Кабмін ухвалив правильне рішення. За декілька тижнів вже побачимо результати, а через місяць взагалі забудемо про це питання", — переконаний Тимошенко.

Він додав, що нові партії пального приїжджають до України "щодня, щотижня". "Для цього ми і відпустили ціни, щоб наситити ринок", — резюмував заступник глави ОП.

Як повідомлялося, уряд України у травні 2021 року на період дії карантину запровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Міністерство економіки тричі за місяць оприлюднювало середні ціни літра ДП та бензину. З урахуванням граничних торговельних націнок станом на середину травня максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не мала перевищувати 39,86 грн/літр, на "звичайне" дизпальне — 42,31 грн/літр.

Оперативний штаб при Кабінеті Міністрів 17 травня ухвалив рішення відмовитися від державного регулювання цін на пальне, очікуючи, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпальне – 58 грн/л.

Станом на вечір середи рішення уряду "відпустити" роздрібні ціни на нафтопродукти ще не оприлюднено.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

На Луганщині на межі закриття підприємства вугільної галузі, окупанти запрошують на роботу в шахтах росіян із сусідніх областей — Гайдай

У Сорокиному, Ровеньках та Довжанську Луганської області на межі закриття підприємства вуг…