Главная Украина Мінагрополітики: У центрі саміту «Зерно з України» — план постачань українського продовольства країнам, які його потребують, у 2024 р.
Украина - 27.11.2023

Мінагрополітики: У центрі саміту «Зерно з України» — план постачань українського продовольства країнам, які його потребують, у 2024 р.

Україна розраховує за результатами 2-го міжнародного саміту української гуманітарної ініціативи "Зерно з України" підготувати план експорту продовольства, зокрема зерна, країнам, які цього потребують, повідомив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький в ефірі єдиного національного марафону.

"Завдяки рішенню 1-го саміту і згідно з фінансовою допомогою країнам, насамперед Африки та Азії у співпраці з ООН, Україні вдалося поставити кілька сотень тисяч безоплатного продовольства, пшениці та іншого, країнам, які мають у ньому потребу", — нагадав заступник міністра.

За його інформацією, наразі триває робота в аналогічному напрямі — збирають пропозиції, щоб чітко зафіксувати, скільки можна буде допомогти поставити українського продовольства, насамперед країнам Африки та Азії.

"Основна мета — забезпечення вільного доступу до українського продовольства країнам, які його потребують… Дуже важливо, щоб цей вільний доступ був постійним, безпечним і дав змогу країнам, які є нетто-імпортерами продовольства, купувати цю продукцію за доступною ціною для власних споживачів", — акцентував Висоцький.

За його словами, за результатами саміту, в якому підтвердили свою участь понад 30 країн, буде оголошено новий план на наступний рік.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський запросив низку глав держав узяти участь у саміті української гуманітарної ініціативи "Зерно з України", який відбудеться в Києві 25 листопада.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Укренерго» у 2024 р. розпочинає будівництво трьох стратегічних ЛЕП і зацікавлена в українських виробниках обладнання — Кудрицький

НЕК "Укренерго" цього року розпочинає будівництво трьох магістральних ліній елек…