Главная Украина Норвегія надасть Україні майже $200 млн на закупівлю газу
Украина - 6 дней назад

Норвегія надасть Україні майже $200 млн на закупівлю газу

 Угоду про надання Україні фінансування розміром NOK2 млрд ($195,2 млн за поточним курсом) на закупівлю майбутньої зими природного газу підписав у понеділок міністр фінансів Норвегії Трюгве Слагсволл Ведум.

Згідно з повідомленням на сайті норвезького уряду, фінансування буде спрямовано через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Від імені банку угоду підписав у понеділок в Осло його перший віцепрезидент Юрген Рігтерінк.

"Україна звернулася до Норвегії по підтримку в закупівлі природного газу цієї зими. Час має вирішальне значення, і ми дуже раді тому, що ЄБРР буде нашим партнером у закупівлях газу. Важливо спрямовувати підтримку через авторитетну, міжнародно визнану організацію, яка забезпечить ефективне та прозоре використання фінансування", — сказав Трюгве Слагсволд Ведум.

Згідно з повідомленням, формальним одержувачем газу в Україні буде НАК "Нафтогаз України". На практиці платежі здійснюватимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, які отримали попереднє схвалення і виставлятимуть рахунки за поставлений ними об'єм.

"У міру наближення зими в Україні Росія використовує енергію як зброю і завдає ударів по критично важливій інфраструктурі, намагаючись зламати спротив України. Дії Росії є серйозними порушеннями міжнародного права та завдають серйозних страждань народові України. Тому підтримка Норвегії в забезпеченні енергопостачання життєво важлива для України", — зазначила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт.

У ЄБРР підтвердили, що Норвегія як один із засновників банку та надійний партнер-донор погодилася надати грант у розмірі NOK2 млрд на додаток до його кредиту у розмірі EUR300 млн для "Нафтогазу".

"Щоб задовольнити найнагальніші економічні потреби України, ЄБРР приділяє пріоритетну увагу торговому фінансуванню, енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці та наданню ліквідності фармацевтичної промисловості. Інвестиції в усіх галузях передбачають донорську підтримку з боку таких партнерів, як Норвегія, США, Німеччина, Велика Британія та Канада", — уточнили у банку.

Як повідомлялося, в липні прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере оголосив, що уряд надасть Україні NOK10 млрд у 2022 і 2023 рр. З них 2 млрд призначені для закупівель газу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Угорщина виділить $3,5 млн для поставок продовольства з України — президент

Угорщина виділить кошти на транспортування продовольчих товарів з України в рамках ініціат…