Главная Украина Підвищення податку на прибуток банків до 50% у 2023 р. і до 25% у подальших може спричинити збільшення спреду між ставками за кредитами та депозитами — думка
Украина - 24.11.2023

Підвищення податку на прибуток банків до 50% у 2023 р. і до 25% у подальших може спричинити збільшення спреду між ставками за кредитами та депозитами — думка

Тимчасове підвищення податку на прибуток банків з 18% до 50% у 2023 році та до 25% у подальших може спровокувати збільшення фінустановами ставок за кредитами та зниження за депозитами, з метою забезпечення стабільної прибутковості, попри підвищення податків, вважає президент Асоціації. українських банкірів (АУБ) Андрій Дубас.

"… ми не говоримо, що цей законопроект приведе зараз до збитковості банківської системи… ми говоримо про те, щоб банківський сектор залишався на достатньому рівні прибутковості, я думаю, що може збільшитися спред між відсотками за кредитами та відсотками за депозитами для того, щоб банки могли тягнути податок 25% і не бути збитковими…", — висловив свою думку Дубас у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Йдеться про закон №9656-д про тимчасове підвищення оподаткування, ухвалений Верховною Радою 21 листопада.

"Тому я думаю, що банки будуть аналізувати ситуацію, яка склалася у зв'язку з ухваленим Верховною Радою законом, і будуватимуть свою бізнес-модель, свою діяльність для того, щоб далі бути прибутковими", — доповнив президент АУБ.

Говорячи про позицію асоціації загалом щодо прийнятого закону, то він сказав, що "в умовах воєнного часу може збільшуватися обсяг податків, але на наш погляд не дуже правильно оподатковувати попередній період", оскільки весь банківський сектор планував свою діяльність з розрахунком, що податок на прибуток становитиме 18%.

До того ж президент асоціації вважає, що цей прецедент може відіграти не найкращу роль у процесі переговорів із міжнародними партнерами.

"У будь-яких майбутніх переговорах нам завжди зможуть дорікнути, що Україна, незважаючи на умови воєнного часу чи іншого, може змінювати податкову базу, податкову систему чи податковий підхід наприкінці року до минулого року", — пояснив він.

На думку Дубаса, якщо влада має потребу збільшувати відсоток за певними податками, то робити це варто не в рамках однієї галузі.

"Мені здається, набагато зрозумілішою була б ситуація, якби, наприклад, та ж Верховна Рада вийшла до підприємців інших суб'єктів господарювання і сказала, що ось у нас така ситуація, у нас не вистачає податків, ми плануємо збільшити той чи інший податок. Але тоді ми збільшуємо його для всіх і починаємо його з якогось періоду, наприклад, з 1 січня 2024 року. І таким чином ти тоді можеш і підготуватися, і спланувати свою діяльність і так далі", — пояснив президент АУБ.

Також він наголосив, що асоціація підтримує запровадження додаткового оподаткування виключно на обмежений період.

"Тобто ми говоримо, що до завершення воєнного часу, або, наприклад, до досягнення націлення ставки облікової, тобто якогось параметра, обмежений період часу", — сказав Дубас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Рада схвалила в повторному першому читанні законопроєкт про перезавантаження БЕБ

Парламент України схвалив у повторному першому читанні законопроєкт про вдосконалення робо…