Главная Украина Польща просить ЄК провести дискусію про вплив скасування обмежень на міжнародні транспортні перевезення між Україною та ЄС
Украина - 28.11.2023

Польща просить ЄК провести дискусію про вплив скасування обмежень на міжнародні транспортні перевезення між Україною та ЄС

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик закликав Європейську комісію підтримувати стабільність ринку автомобільних перевезень ЄС і надіслав листа віцепрем'єру — міністру відновлення України Олександру Кубракову з огляду на протест польських перевізників на кордоні з Україною, повідомляє pap.pl.

Згідно з повідомленням, Адамчик закликав до термінового виконання вимог польських автоперевізників, які наполягають на вилученні вимоги про реєстрацію в електронній черзі транспорту, що повертається з України до ЄС без вантажу, щонайменше на двох прикордонних переходах: "Зосин-Устилуг" і "Нижанковичі-Мальховіце".

При цьому наголошується, що після запровадження Україною системи електронної черги час очікування перетину кордону Україна-ЄС транспортними засобами, зареєстрованими в Євросоюзі, які повертаються порожніми з України, значно збільшився.

Протестувальники також вимагають відновлення дозволів на міжнародні перевезення, які було скасовано з 1 липня 2022 року в межах угоди між Європейським Союзом та Україною. При цьому польський міністр попросив єврокомісара з транспорту Адіну Валян створити спільний комітет для аналізу впливу цієї угоди на ринок автомобільних перевезень ЄС. На думку Міністерства інфраструктури Польщі, владі ЄС необхідно було передбачити і наслідки, і можливі заходи для підтримки стабільності транспортного сполучення і ринків окремих держав-членів ЄС.

З огляду на ситуацію, що склалася, Польща ініціювала розгляд наслідків угоди ЄС і України на засіданні Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня в Брюсселі.

Адамчик попросив єврокомісара, а також президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн сприяти відключенню Україною системи електронної черги.

Серед іншого він також відзначив наявність порушень правил із боку українських перевізників.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Укренерго» у 2024 р. розпочинає будівництво трьох стратегічних ЛЕП і зацікавлена в українських виробниках обладнання — Кудрицький

НЕК "Укренерго" цього року розпочинає будівництво трьох магістральних ліній елек…