Главная Украина Розблокування кордону ускладнюється несформованістю польського уряду — президент АсМАП
Украина - 24.11.2023

Розблокування кордону ускладнюється несформованістю польського уряду — президент АсМАП

Переговори з Польщею щодо розблокування прикордонних пунктів пропуску (ПП) для великовантажного транспорту ускладнюються тим, що дотепер не сформовано новий польський уряд за результатами нещодавно проведених виборів, повідомив президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) Леонід Костюченко.

"Ось буде уряд, тоді будемо з вами говорити", — описав він в ефірі національного телемарафону в п'ятницю позицію польської сторони на переговорах.

За словами Костюченка, сьогодні вже на чотирьох заблокованих ПП перебувають близько 3 тис. автомобілів, які не можуть виїхати з Польщі починаючи з 6 листопада.

"Що більше ми з ними спілкуємося, то менше в нас сподівань. Я особисто говорив із керівником протесту, і він налаштований і далі страйкувати: "Ви святкуватимете ще й Новий рік у черзі", — розповів Костюченко.

Президент АсМАП повідомив, що асоціація звернулася по допомогу до Єврокомісії та Всесвітньої організації автомобільного транспорту, які виступили на боці України.

Він наголосив, що головна вимога польських протестувальників щодо відновлення дозволів на перевезення суперечить рішенню Європейського Союзу, тому це питання виходить за межі компетенції асоціації та Мінвідновлення України.

Напередодні про необхідність дочекатися призначення нового польського уряду на чолі з Дональдом Туском для вирішення проблеми повідомив і заступник глави Мінвідновлення Сергій Деркач.

Як повідомлялося, через протест польських перевізників, який розпочався 6 листопада, на ПП "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова" та "Рава-Руська — Гребенне" черги на в'їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку становлять до 40 км.

Крім того, 23 листопада протестувальники поширили протест на ПП "Медика", суміжний з українським пунктом пропуску "Шегині".

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Укрнафта» збільшила запаси на 3 млн тонн нафти та 0,6 млрд куб. м газу

ПАТ "Укрнафта" збільшило запаси та ресурси більше ніж на 3 млн тонн нафти та 0,6…