Главная Украина Сербія на 40% знизить залежність від російського газу в 2023 році — міністр
Украина - 17.05.2022

Сербія на 40% знизить залежність від російського газу в 2023 році — міністр

Сербія має намір на 40% знизити залежність від російського газу у другій половині 2023 року, повідомила у вівторок журналістам міністр енергетики країни Зорана Михайлович.

"Ми ведемо переговори і маємо забронювати потужності на грецькому СПГ-терміналі", — наводить її слова Bloomberg.

Міністр додала, що заміщення джерел постачання може відбутися тільки після завершення будівництва нового газотранспортного зв'язку між Сербією і Болгарією. Воно заплановане на вересень 2023 року.

Михайлович зазначила, що сербська державна газова компанія "Сербіягас" також веде переговори з "Газпромом" щодо нового контракту.

На початку квітня президенти двох країн Александар Вучич та Володимир Путін телефоном обговорили ситуацію із продовженням газопостачання Сербії після завершення терміну дії нинішнього контракту.

"Президенти Вучич і Путін заявили, що довгостроковий газовий контракт спливає у Сербії 31 травня цього року і що необхідно в найкоротші терміни розпочати переговори про ціну, обсяги та інші умови закупівлі цього важливого для Сербії енергоресурсу", — йшлося в пресрелізі, розміщеному на сайті глави сербської держави.

Bloomberg нагадує, що нині весь газ республіка отримує з Росії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Nike вирішив піти з російського ринку

Виробник спортивного одягу та взуття Nike Inc. йде з російського ринку, повідомляє Reuters…