Україна має намір ввести в експлуатацію 500 МВт «зеленої» генерації та збільшити імпорт е/е до 2 000 МВт
Україна у 2023 році має намір ввести в експлуатацію 500 МВт нових потужностей з виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, а також збільшити у найближчій перспективі імпорт е/е з Європи до 2 000 МВт.
"Ми розвиватимемо зелену енергетику, інтегровану в європейську економіку. Зокрема, цього року плануємо ввести в експлуатацію до 500 МВт потужностей", — заявив міністр енергетики Герман Галущенко на саміті "Україна — ЄС" у п'ятницю.
За його словами, Україна також стане одним із найбільших енергетичних хабів у Європі та допоможе балансувати європейську енергосистему з урахуванням очікуваного дефіциту електроенергії у Європі.
Водночас, як пояснив Галущенко, наразі країна потребує збільшення імпорту е/е з Європи до 2 000 МВт через її дефіцит в умовах війни з Росією.
"Зараз ми також потребуємо підтримки імпортом електричної енергії. Ухвалення рішення про збільшення імпорту електроенергії в Україну до 2 ГВт дозволить вдвічі скоротити наявний дефіцит", — наголосив він.
Наразі в Україні залишаються окупованими п'ять теплових електростанцій із 14, а також найбільша в Європі Запорізька АЕС потужністю 6 000 МВт, зазначив міністр. Також атаковано близько половини об'єктів енергетичної системи України.
"В результаті маємо великий дефіцит електроенергії в системі", — сказав Галущенко.
Як повідомляло раніше Міненерго, наразі узгоджені комерційні перетікання е/е між країнами ЄС та Україною (спільно з Молдовою) становлять 0,7 ГВт вночі та 0,6 ГВт вдень.
ЄС може надати гарантії від воєнних ризиків для компаній, що планують зберігати газ в українських ПСГ — глава «Нафтогазу»
Глава НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов розраховує на надання Європою гара…