Главная Украина Україна очікує, що всі країни ЄС за прикладом Латвії запровадять заборону на російську агропродукцію — торгпред України
Украина - 27.02.2024

Україна очікує, що всі країни ЄС за прикладом Латвії запровадять заборону на російську агропродукцію — торгпред України

Європейський Союз у 2023 році купив 1,7 млн тонн пшениці у країни-агресора Росії, тоді як польські фермери продовжують висипати українське зерно, повідомив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка в ефірі єдиного національного телемарафону.

"У Європі немає жодної заборони на імпорт аграрної продукції з Росії, ні на зерно, ні на рибу, ні на овочі. Взагалі жодних цифр (не озвучується в ЄС — ІФ-У). Ці товари, може і в невеликих обсягах, їдуть із Росії до Польщі. У 2023 році заїхало (до Польщі — ІФ-У) 11 тис. тонн пшениці, але сам факт того, що це легальний імпорт", — сказав він.

За інформацією торгпреда України, у структурі загального імпорту агропродукції Європейським Союзом із 2,5 млрд тонн — 1,7 млн тонн припадає на російські товари.

"Це означає, що Росія залишається торговим партнером для ЄС щодо аграрної продукції, що для нас є нонсенсом. Якщо йдуть протести (європейських фермерів — ІФ-У) проти імпорту, то імпорт із Росії має бути заборонений", — переконаний Качка.

Він нагадав, що сейм Латвії затвердив заборону на ввезення російської аграрної продукції на територію Латвії.

"Ми очікуємо від країн-членів Європейського Союзу таких самих заходів", — резюмував торгпред України.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Рада схвалила в повторному першому читанні законопроєкт про перезавантаження БЕБ

Парламент України схвалив у повторному першому читанні законопроєкт про вдосконалення робо…