Главная Украина УЗ завершить проєктування будівництва євроколії від держкордону Польщі до Львова за підтримки USAID
Украина - 25.11.2023

УЗ завершить проєктування будівництва євроколії від держкордону Польщі до Львова за підтримки USAID

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) розробить техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проєкту "євроколії", що з'єднає станцію Мостиська на кордоні з Польщею та Скнилів (селище в передмісті Львова), повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) в п'ятницю.

Відповідний меморандум підписали віцепрем'єр із відновлення Олександр Кубраков, посол США Бріджит Брінк, від УЗ — голова правління Євген Лященко та член правління В'ячеслав Єрьомін.

"Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та "Укрзалізниця" за участю віцепрем'єра з відновлення Олександра Кубракова та посла США Бріджит Брінк підписали Меморандум про взаєморозуміння. Згідно з ним USAID допоможе модернізувати ділянку від станції Мостиська, яка розташована на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів). Першим етапом стане створення техніко-економічного обґрунтування проєкту", — йдеться в повідомленні Мінвідновлення.

Зазначається, що подальший розвиток ділянки колії шириною 1435 мм включатиме її сполучення з Ужгородом, Ковелем, Чернівцями, а на більш пізньому етапі — з Києвом і сходом України.

"Колія буде використовуватися не лише для вантажних, а й для пасажирських перевезень у напрямку країн ЄС", — заявив Кубраков.

Він наголосив, що одним із важливих завдань для збільшення експортної спроможності є модернізація та заміна колій, у разі необхідності — побудова нових.

"Підписання Меморандуму з USAID матиме відчутний вплив на відновлення української економіки та сприятиме євроінтеграційним процесам загалом", — сказав віцепрем'єр.

Раніше голова правління УЗ Євген Лященко повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що проєктування будівництва колії шириною 1435 мм (євроколії) від державного кордону з Польщею до Львова (ділянка Мостиська-Скнилів) буде завершено до кінця поточного року.

За його словами, реалізація цього проєкту дасть змогу організувати сполучення євроколією зі Львова до Кракова, Праги та Відня.

Як повідомлялося, будівництво вузької євроколії (1435 мм) на напрямку Мостиська-Скнилів планували розпочати ще 2020 року. Також уряд 2020 року вніс цей проєкт до списку пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року.

Залізнична станція "Скнилів" розташована у Львові на відстані 5,5 км від вокзалу станції "Львів", 3 км від аеропорту "Львів" та 1 км від автостанції.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Укренерго» у 2024 р. розпочинає будівництво трьох стратегічних ЛЕП і зацікавлена в українських виробниках обладнання — Кудрицький

НЕК "Укренерго" цього року розпочинає будівництво трьох магістральних ліній елек…